Про StudMP

 

Ідею StudMP сформулював засовник Олексій Братущак. 6 грудня 2012 року у своєму блозі на Korrespondent.net він писав:

Я переконаний, що свою функцію соціального ліфта української політики має виконувати студентське самоврядування. Але не те студсамоврядування, яким воно є зараз. Еволюційні зміни формування українського парламенту я бачу у встановлені «робочого мотору» для соціального ліфту – студентського самоврядування. Це передбачає законодавчі зміни, які б надали ОСС адміністративну та фінансову незалежність.

За задумом ці зміни мають ініціювати та просувати самі студенти. Але щоб вони це зробили, їх треба навчити лобіюванню своїх інтересів на рівні парламенту і досвіду діяльності ОСС у європейських країнах та США.

Саме для цього я зі своїми однодумцями вирішив реалізувати проект, який отримав назву StudMP.

 

Протягом наступних 3 років StudMP існувало як громадська ініціатива. Через набори учасників до ініціативи пройшли десятки студентів ВНЗ Києва. У результаті була сформована команда, яка долучилася до написання нової редакції Закону України “Про вищу освіту”. У цьому законі були враховані поправки StudMP щодо студентського самоврядування. А на підтримку ухвалення закону учасники StudMP проводили акцію “LIKE вищій освіті!”.

Селфі ініціаторів кампанії

З лютого 2015 року StudMP реалізує проект Моніторинг роботи парламентських комітетів “Відкрито”. У рамках цього проекту спостерігачі Моніторингу відвідують засідання парламентських комітетів, відслідковують поширення офіційних документів комітетів на їхніх офіційних сайтах, надсилають запити щодо доступу до публічної інформації, складають Рейтинг парламентських комітетів.

Консерви від Моніторингу "Відкрито" закритим комітетам
Консерви від Моніторингу “Відкрито” закритим комітетам

Восени 2015 року StudMP було зареєстровано як громадська організація.